Já jsem si za několik posledních roků velice oblíbil závodní deník TR4W od UA4WLI, což je v podstatě Windowsovská verze, kdysi velmi populárního programu od N6TR (TR-log). Bohužel, tento deník nemá přímou podporu tohoto závodu a proto jsem si musel tento konfigurační soubor vytvořit.
Vycházel jsem z konfigurace pro závod RADIO-VHF-FD. Ten umožňuje zadávat jako přijatý kód číslo spojení a WW lokátor. Akceptuje jak šestimístnou, tak čtyřmístnou verzi lokátoru. Pouze bylo potřeba povolit logování spojení z KV pásem a naopak zakázat spojení na VKV pásmech:
HF BAND ENABLE = TRUE
VHF BAND ENABLE = FALSE
A dále zadat vlastní WW lokátor
MY GRID = JO80
(Tady si pochopitelně musí každý zadat pravdivý svůj vlastní lokátor)
Vzhledem k tomu, že se závod koná pouze v pásmu 80m můžeme zadat (ale není to nutné):
MULTIPLE BANDS = FALSE
Jakmile potom uložíme první QSO v pásmu 80m, program již nedovolí změnit pásmo, takže si to nemůžeme omylem přepnout.
Totéž platí pro parametr:
MULTIPLE MODES = FALSE,
protože závod je pouze telegrafní.
Pak už stačí vytvořit si makra pro CW vysílání podle vlastních zkušeností a zvyklostí.
Tato konfigurace má jedinou nevýhodu v tom, že nepočítá skóre. Nicméně, není to žádná tragédie. Pořadatel to nepožaduje, neboť skóre spočítá jeho vyhodnocovací program.
Do sekce DOWNLOAD jsem uložil již vytvořený konfigurační soubor TESLA.CFG a také zabalený TESLA.ZIP. Pro jeho použití je nutné v něm doplnit vlastní volací znak (místo slova MyCall) a 4 znaky vlastního lokátoru (místo slova MyLoc). Editovat se to dá například v poznámkovém bloku.
Dále jsou tam jako příklad automatické vysílané texty, a makra pod klávesami F1 až F12. Jde pouze o příklad, jak je používám já. Celou tuto část (od návěští [Messages]) až na konec souboru je možné smazat a v konfiguraci programu nadefinovat texty podle vlastních preferencí.
(menu Settings --> Program messages Alt+P).
Pokud by někdo měl návrh na lepší konfiguraci tohoto deníku pro tento konkrétní závod, rád ho tu zveřejním.
Jarda ok1hdu.