|
Alexandr OK1VOF/OK4AS si zkusil postavit stupnici s voltmetrem uvedenou v tomto a v tomto článku. Stupnice fungovala a tak si chtěl zkusit nějaké úpravy software. Po zkompilování však stupnice nic neukazovala. Zkusil tedy zkompilovat původní, nijak neupravený zdrojový kód a s překvapením zjistil, že stupnice také nic neukazuje.
|
Poslal mi e-mail s dotazem, zda nevím, čím to může být. Já jsem pro jistotu zkusil stáhnout si z webu zdrojový kód stupnice. Zkompiloval jsem ho, a stupnice mi fungovala. To jenom pro jistotu, že jsem nedal na web omylem nějakou "vývojovou" verzi.
Po vzájemné konzultaci jsme zjistili, že každý používáme jinou verzi programu Bascom. Alexandr používal verzi 1.11.8.3, zatímco já 1.11.8.1. Prošel jsem na internetu pár diskuzních fór a občas jsem našel upozornění, že některá verze něco neumí a je nutné použít jinou. Poslal jsem tedy Alexandrovi instalační soubor od mojí verze, on si ji nainstaloval, zkompiloval zdroják a ono to fungovalo.
Potom ještě zkusil stáhnout si úplně poslední demo-verzi (1.11.8.7) a zjistil, že s tou to rovněž funguje.
Toto píšu hlavně pro ty zájemce, kteří by si rovněž chtěli udělat nějaké úpravy stupnice a narazili by na tento problém. Pro jistotu jsem dal instalační soubor verze 1.11.8.1 do sekce Download (má skoro 11MB).
Jarda ok1hdu