To tell the truth, there is nothing for me in these 48 hours contests. I have a problem to stay awake even if the whole contest only lasts 24 hours. But I found a solution during the last WPX-CW contest. I participated in the category of single band 10 meters, so I could work on the band during the day and sleep at night. Similarly, but in reverse I have now taken part in the 1.8 MHz contest. Moreover, in the category of single operator there is now a restriction of working 30 hours in total, so it fits perfectly.
Letos jsem se nemohl zúčastnit Holického setkání v sobotu. Jelikož ale bydlím asi 2 km od Holic, stavil jsem se tam alespoň na chvíli v pátek pozdě odpoledne. I ta chvilka, kterou jsem tam strávil, stačila Jirkovi OK2RZ aby mi předal diplom za 3.-4. místo v ACP žebříčku v kategorii 500mW a navíc krásnou keramickou ručně dělanou trofej za totéž.
Jak jsem napsal v předchozím článku, rozhodl jsem se opět spojit letošní letní dovolenou s vysíláním z nějakého ostrova, a zároveň to využít k účasti v IOTA contestu. S Martinem jsme se vydali autem do Skotska, opět jenom se stanem a základním kempinkovým vybavením.
Honza OK1MNV umístil do rubriky "závody" na PR tabulku výsledků letošního závodu VRK, které přepsal z papírové výsledkové listiny, která mu přišla poštou spolu s diplomem. Dovolil jsem si překopírovat tuto výsledkovou listinu sem na tento web. Nejedná se tedy o oficiální výsledky, ale doufám, že jak já, tak Honza jsme neudělali při přepisování příliš mnoho chyb.
Původně jsem na svátek 8.května 2009 plánoval doma nějaké drobné stavební práce. Když jsem ale ráno viděl, jaké je krásné počasí, nedalo mi to, práci jsem odložil a vydal se opět do Orlických hor, zavysílat si ze dvou kopců, na kterých jsem ještě nebyl, a rozdat tak pár bodů lovcům v programu SOTA.
Na 19.květen 2009 (v tyto dny je každoročně připomínán Mezinárodní den telekomunikací), vyhlašuje KIKI Fan klub Praha "Pohotovostní závod". Závod je věnován těm členům KIKI klubu, kteří v roce 2009 oslaví kulaté nebo polokulaté narozeniny. Jsou to operátoři následujících stanic :
DL2ARN, OK1CD, OK1DAM, OK1DLA, OK1DOR, OK1JEK, OK1MTZ, OK2BMI.
Tak máme za sebou OK-CW závod. Zdá se mi, že se ho letos zúčastnilo o něco víc
stanic než vloni. Opět jsem si o něco zvýšil svůj osobní rekord. (tedy, pokud mi
vyhodnocovatel těch spojení moc nevyškrtá). Udělal jsem dokonce i takové značky,
které mi nic neříkají. Uvidíme, kolik se u pořadatele sejde deníků.
Během prodlouženého velikonočního víkendu jsem navštívil zase pár kopců, abych
rozdal nějaké body v aktivitě SOTA. V neděli jsme udělali velikou výpravu. Jirka
OK1OL vzal Tranzita a téměř celou rodinu a vybaveni jako na letní procházku jsme se vydali do Orlických hor.
Již tuto sobotu, 18.dubna 2009 v době od 4:00 do 6:00 UTC se koná OK-CW závod. Ve stejné době a prakticky se stejnými podmínkami se koná také OM-CW pretek. V obou lokálních závodech je možné navazovat platná spojení také mezi OK a OM stanicemi.
Vzhledem k tomu, že se v posledních dnech udělalo téměř letní počasí, už jsem se nemohl dočkat až vyrazím někam na kopec. Bohužel o víkendu jsem měl doma nějakou práci, takže jsem využil až toho, že jsem ve středu přišel dříve z práce, a odpoledne jsem vyrazil na Mladějovský vrch, SOTA OK/PA-010.
V poslední době se s těmi diplomy nějak roztrhl pytel. Ve čtvrtek jsem měl v poštovní schránce opět obálku s diplomy. Tentokrát za CQ WPX CW 2008. Zúčastnil jsem se v kategorii SO SB 28Mhz LP TB/wires. (To TB/wires znamená omezení antén na jakýkoliv tribander na horní pásma a jednoprvkové drátovky na spodní pásma).
Během letošního závodu VRK mě Pavel OK1KZ upozornil na zajímavou hodinovou aktivitu ruských amatérů, která se koná pravidelně každou středu. Zúčastnit se může kdokoliv a výsledky se nahlašují přímo na pásmu, podobně jako u našeho A160.
Je docela zajímavé, jak mnoho OK a OM stanic se zúčastňuje v takzvaných "aktivitách", což jsou v podstatě závody, u kterých se však neprovádí žádné vyhodnocení a oficiální výsledek je prostě dán tím co stanice nahlásila. A naproti tomu jak málo stanic pošle svůj deník z lokálního závodu, který je skutečně vyhodnocován a správnost každého spojení v deníku je kontrolována.
Včera, 2. března 2009 jsem našel v poštovní schránce dopis od ARRL. V obálce byl diplom za ARRL International DX Contest (CW část 2008). Myslíte si, že je možné získat v mezinárodním 48 hodinovém závodě první místo se 100 watty a jedním drátovým vertikálem, při celkovém počtu 247 platných spojení?
Abych řekl pravdu, tak tyhle 48 hodinové závody pro mne moc nejsou. Já mám problém neusnout u závodu, který trvá 24 hodin, natož pak při tomhle. Při loňském WPX-CW contestu jsem přišel jak na to. Jel jsem kategorii single band 10m, takže jsem mohl přes den vysílat a v noci v pohodě spát. Podobně, ale opačně jsem to udělal teď v závodě na 1,8 Mhz. Navíc v CQ WW 160 je v kategorii single operátor povoleno pracovat celkem pouze 30 hodin, takže to krásně vychází.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.