OK1HDU (Hamradio, electronics, travelling, photography, ok7u...)
599.cz - Homepage 599.cz - Homepage Memorial OK1WC Optimalizováno pro web... Než něco pošlete dál, přečtěte si ... hoax.cz
     Dnes: 28. 09. 2021    spaceweather.com Bouřky v Česku v novém okně Bouřky v Evropě v novém okně Ionogram Průhonice v novém okně Contest calendar WA7BNM v novém okně RSS summary of the last 7 articles    
O   Hlavní menu

 [-] Hlavní stránka

 [-] Zajímavé odkazy

 [-] Download

 [-] Zasílání novinek


O   Seznam rubrik


time.is in new window


f e e d b a c k

O   Počasí v Holicích
JO70XC


O   VOACAP KV Online

O   VOACAP pro CB
Šíření na CB

PHPRS fórum

ostatní

Zpět Cesta Peru - Bolívie

Vydáno dne 04. 11. 2013 (3416 přečtení)

Peru, Bolivia Asi nejsem sám, pro koho bylo zpočátku amatérské vysílání na krátkých vlnách jakousi substitucí za možnost cestování. Když jsem v roce 1978 dělal zkoušky na OL koncesi, byl problém vycestovat i do tehdy "socialistické" Jugoslávie. Ani jsem si nedovedl představit, že jednou přijde doba, kdy se budu moci ze dne na den rozhodnout a odletět prakticky do kterékoliv země na světě. Tak teď, když tu možnost mám, snažím se jí využívat (s limitem zaměstnance, který má ročně maximálně 5 týdnů dovolené).


Moje učitelka španělštiny pochází z Bolívie. Tak dlouho mi vyprávěla o její rodné zemi, až jsem si řekl, že se tam musím podívat. Samozřejmě, že první myšlenka byla, že bych si s sebou vzal KV rádio. Kontaktoval jsem tedy e-mailem tamní telekomunikační úřad i několik radioamatérů. (Docela jsem byl překvapen, že mi ten státní úřad odpověděl a trpělivě se mnou komunikoval.) Vypadá to, že získání koncese by bylo sice zdlouhavé ale možné. Nakonec jsem se však rozhodl z Bolívie nevysílat. Těch důvodů je víc. Jedním z nich i to, že tam neletím přímo, ale přes sousední Peru. A moc si nedovedu představit cestování cca 1500km autobusem s výbavou pro KV vysílání v batohu. O nutnosti povolení v Peru ani nemluvě.

Jak jsem se informoval, internet není v obou těchto zemích problém. Takže, pokud se někde zastavím na více než jeden nebo dva dny, chtěl bych sem postupně dávat stručné informace z cesty a případně třeba i pár fotografií. Neberu s sebou žádný počítač, takže se spoléhám na využití různých internetových kaváren a podobně. Uvidíme, jaké budou možnosti.

mapa

Jarda ok1hdu

PS:
Jen co jsem si koupil letenku, dávali na ČT2 tenhle pořad o Bolivijském městě La Paz, kam se chci také podívat. Trochu mne to znejistilo. Ale prý je to s těmi sociálními problémy a konflikty přehnané. Ono, když čteme v turistickém průvodci o naší zemi, tak se také někdy nestačíme divit.

PS2:
Tohle jsem psal jeste pred odjezdem. Ted jsem to povolil zobrazit. Bohuzel to delam z nejakeho verejneho internetu s mnohymi omezenimi. Mezitim jsem navstivil Limu a Pisco. Jakmile se dostanu k nejakemu lepsimu pripojeni, dal bych sem i nejake fotky.


   | Celý článek |      Informační e-mail tisk clánku
 

Zpět (klikni)

O   Novinky
19.08.2020:
Update na webu DXFC
Dneska jsem updatoval info na webu DXFC.

05.07.2019:
Update fotoalba
Do fotoalba jsem přidal pár fotografií ze:
Slovinska (červen 2019)
Fotoalbum prozatím zrušeno.

05.12.2018:
Update fotoalba
Do fotoalba jsem přidal pár fotografií ze:
Slovinska (jaro 2018)
a ze:
Suchého Vrchu (zima 2005/2006).
Fotogalerie je prozatím zrušena.

24.11.2017:
Update na webu DXFC
Dneska jsem updatoval info na webu DXFC

24.11.2017:
Update fotoalba
Do fotoalba jsem přidal fotky z letošní dovolené v Tureckém Oludeniz.
Fotoalbum je prozatím zrušeno.

O   kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

O   Radary ČHMU

PHP Scripting Language MariaDB Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.