OK1HDU (Hamradio, electronics, travelling, photography, ok7u...)
599.cz - Homepage 599.cz - Homepage Memorial OK1WC Optimalizováno pro web... Než něco pošlete dál, přečtěte si ... hoax.cz
     Dnes: 25. 01. 2022    spaceweather.com Bouřky v Česku v novém okně Bouřky v Evropě v novém okně Ionogram Průhonice v novém okně Contest calendar WA7BNM v novém okně RSS summary of the last 7 articles    
O   Hlavní menu

 [-] Hlavní stránka

 [-] Zajímavé odkazy

 [-] Download

 [-] Zasílání novinek


O   Seznam rubrik


time.is in new window


Z důvodu zneužívání ke spamování, byla zpětná vazba zrušena

O   Počasí v Holicích
JO70XC


O   VOACAP KV Online

O   VOACAP pro CB
Šíření na CB

PHPRS fórum

<a2>provoz, závody</a2>

Zpět UBA QRP CW FOXHUNT

Vydáno dne 17. 12. 2009 (5082 přečtení)

FOX

 • Od listopadu 2009 do konce ledna 2010
 • každé pondělí 19:30-20:30 UTC
 • na 3550-3560kHz

  Doplněno 23.12.2009

  Tak jsem se v pondělí zúčastnil této aktivity, a musím říci, že to nebylo špatné. Pokud mi to okolnosti dovolí, zúčastním se příští pondělí zase. • Použil jsem výkon pouhý 1 watt. Docela mne překvapilo, že jsem ani nestačil dokončit dávání výzvy, a jakmile jsem jednou vyslal svoji značku, přerušil mne ON3ND a udělali jsme QSO. Byl nadšený, že mne tak dobře s tím jedním wattem slyší (dal mi 589). Během hodinové aktivity jsem potom udělal celkem 8 QSO. Nešlo o žádné závodní 5NN TU. Kromě ON stanic mne zavolaly také jedna GI a jedna DM. Všichni projevovali radost, že slyší v této aktivitě také OK stanici.

  Pokud by se někdo další z OK nebo OM chtěl přidat, je potřeba se přihlásit na této stránce. (Jedná se o odkaz "Want to be a FOX? Click here." vpravo nahoře.) Tam je nutné především vyplnit svoji značku, zaškrtnout datum aktivity (některé budoucí kolo) a zadat některé další údaje. Do okénka "My working conditions" vyplníme typ zařízení, použitý výkon a anténu. Nakonec hlavně správně napsat svoji e-mailovou adresu. Na tu potom během několika minut přijde přihlašovací heslo (přihlašovací jméno je vaše značka). Mě potom ještě později přišel osobní e-mail od ON6WJ, který mi psal, že je moc rád, že jsem se do aktivity přihlásil. To, že byla vaše přihláška akceptována si můžete zkontrolovat pod odkazem "SCHEDULES & RIG", na výše uvedeném webu.

  Potom už stačí v pondělí v 19:30 UTC (20:30 našeho času) někde mezi 3550 až 3560 kHz dát výzvu "CQ UBA FOX DE ...". Opravdu nejde o nějaká závodní spojení, počítejte s tím, že vám většina stanic předá kromě reportu také své jméno, QTH, RIG, PWR, anténu a možná i něco dalšího.

  Když to ve 20:30 UTC skončí, přihlásíme se s použitím přijatého hesla na výše uvedeném webu ON5EX.be (odkaz "LOGON" na stránce nahoře uprostřed), a údaje o uskutečněných spojeních tam zapíšeme. Všechna zadaná QSO se ihned objeví v tabulce na hlavní stránce ON5EX.be/foxhunt/.
  Původní text ze 17.12.2009

  Není ani jednoznačně určen předávaný kód (může, ale nemusí se předávat QTH, RIG, výkon, atd...), a v pravidlech se píše, že se doporučuje použití QRP, avšak není to povinnost. Také se tam píše o dvou pásmech (80m a 40m), ale mě přišla pozvánka jenom na 80m. (ale v některých textech na webu UBA je zmíněno jenom pásmo 80m).

  Tak trochu mi to připomíná "mezinárodní" závod-nezávod MOON Contest. Ten je tak populární, že se ho v poslední době účastní na KV pouze 1 stanice (slovy jedna).

  Pokud by se této aktivity chtěl někdo zúčastnit, dávám sem pravidla, která jsem našel na webu UBA. Sám se asi v pondělí po pásmu porozhlédnu, ale upřímně řečeno - moc si od toho neslibuji. Ale kdo ví, třeba budu příjemně překvapen.

  Stručná pravidla:

 • "Lišky" (vždy stanice QRP) volají výzvu "CQ UBA FOX DE (značka). Cílem lovců je najít a udělalat QSO s co největším počtem lišek, pokud možno s QRP výkonem. Volací značky "lišek" je možné najít na této webové adrese: www.on5ex.be/foxhunt. Mějte na paměti, že FOX HUNT není závod z obvyklým 5NN reportem. Lovci předají reálný report, jméno, QTH, výkon, typ zařízení a antény.

 • Cílem "lišky" je udělat co nejvíce QSO s "lovci". Je třeba si uvědomit, že ne každý operátor je bratranec "Speedy Gonzalese". Mnoho operátorů preferuje pohodový styl CW. Liška (pouze QRP) vždycky předává report a jméno. Další informace podle situace na pásmu (pile-up). Pozdravy a podobně jsou vítány, avšak vzhledem k možným dalším stanicím, čekajícím na spojení se vyhněte zbytečnému klábosení.

 • QRP stanice mohou požádat o zařazení do seznamu lišek na webu www.on5ex.be/foxhunt. Obratem dostanou potvrzení a heslo pro přihlášení na FOXHUNT server. Na konci každého kola pak pošlou svůj deník, aby lovci mohli zkontrolovat které lišky ten večer "zastřelili".

 • Tato aktivita - UBA QRP FOXHUNT může existovat pouze, pokud budou existovat "lišky". Zveme všechny QRP stanice (jak z ON tak z celé Evropy) aby se zúčastnily.

 • Na konci celé aktivity obdrží lovci, kteří ulovili nejvíce lišek diplom.

  Zde jsou pravidla aktivity v angličtině.

  Přejeme všem účastníkům hodně štěstí, ale hlavně dobrou zábavu.

  73
  Jos ON6WJ
  UBA HF QRP Manager

  Stručný překlad pravidel vložil: Jarda OK1HDU


 •    | Celý článek |      tisk clánku
   

  Zpět (klikni)

  O   Novinky
  19.08.2020:
  Update na webu DXFC
  Dneska jsem updatoval info na webu DXFC.

  05.07.2019:
  Update fotoalba
  Do fotoalba jsem přidal pár fotografií ze:
  Slovinska (červen 2019)
  Fotoalbum prozatím zrušeno.

  05.12.2018:
  Update fotoalba
  Do fotoalba jsem přidal pár fotografií ze:
  Slovinska (jaro 2018)
  a ze:
  Suchého Vrchu (zima 2005/2006).
  Fotogalerie je prozatím zrušena.

  24.11.2017:
  Update na webu DXFC
  Dneska jsem updatoval info na webu DXFC

  24.11.2017:
  Update fotoalba
  Do fotoalba jsem přidal fotky z letošní dovolené v Tureckém Oludeniz.
  Fotoalbum je prozatím zrušeno.

  O   kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  O   Radary ČHMU

  PHP Scripting Language MariaDB Apache Web Server

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.